چه نوع رفتاری رفتار مناسب با خانواده همسر است؟

یکی از دغدغه های مهم پس از ازدواج رفتار مناسب با خانواده همسر است. ازدواج چیزی فراتر از پیوند میان دو نفر است. مسلما خانواده ها در این میان نقش اساسی را ایفا می کنند. بنابراین دانستن رفتار مناسب با خانواده همسر از اهمیت زیادی برخوردار است. از آنجایی که آداب و رسوم و فرهنگ هر خانواده ای متفاوت است، شما باید خود را متناسب با آن فضا تطبیق دهید. واضح است که در این میان اختلافات عقیدتی و رفتاری امری عادی است اما کنار آمدن با تمامی این چالش ها است که موجب رضایت طرفین می شود. بسیاری از زوجین این سوال را می پرسند که رفتار مناسب با خانواده همسر به چه نوع رفتاری اطلاق می شود؟ در ادامه توضیحات بیشتری در این باره خواهیم داد. حساسیت درباره ی نوع رفتار با خانواده همسر معمولا در خانم ها بیشتر است اما مردان نیز ممکن است این حساسیت و چالش را تجربه کنند.
نکات مهم رفتار مناسب با خانواده همسر

در ابن قسمت قصد داریم نکات مهم رفتار مناسب با خانواده همسر را بیان کنیم. برخی از این نکات به شرح زیر است:
شناخت خانواده

شما بدون شناخت خانواده همسر نمی توانید اطلاعات کاملی درباره ی نحوه رفتار با آن ها کسب کنید. برای مثال درباره ی علایق و سلایق آن ها بدانید یا اینکه چه رفتار موجب خوشحالی یا رنجش آنان می گردد. دانستن این قضیه و دیگر موارد به کمی زمان نیاز دارد، پس بهتر است در ابتدا تنها رفتار مناسب با خانواده همسر و گفتار مناسب با آن ها را آنالیز کنید.
رفت و آمد معتدل

مسلما هر چه رفت آمد شما با خانواده همسر بیشتر باشد نکات بیشتری درباره ی نحوه رفتار با آن ها به دست خواهید آورد. در این میان دقت داشته باشید که رفت و آمد های شما کنترل شده باشد، یعنی نه خیلی زیاد و نه خیلی کم باشد. رفتار مناسب با خانواده همسر در رفت و آمد معتدل بسیار حائز اهمیت است.
پرهیز از خجالت و ترس

دو ویژگی اخلاقی مهمی که در رفتار شما با خانواده همسر تاثیر گذار است شامل پرهیز از خجالت و ترس می باشد. ممکن است در ابتدا خانواده همسر برایتان ترسناک به نظر برسد! اما به مرور زمان این مسئله عادی شده و به نوعی یختان آب می شود. از حساسیت و ریزبینی بیش از حد در رفتار های خانواده همسر به شدت خودداری کنید چرا که موجب خطا در رفتار مناسب با خانواده همسر می شود. زیرا آن ها ممکن است حرفی را بدون منظور بیان کنند اما شما ناراحت شوید. بهتر است آن ها را عضوی از خانواده خود بدانید که از پیشنهادات و انتقادات آن ها تا حد امکان استقبال کنید.
حفظ حریم ها

توصیه می شود که در جلسات ابتدایی آشنایی با خانواد همسر وقار بیشتری به خرج دهید و از بازگو کردن سخنی بدون فکر خودداری کنید. یکی از نکات موثر در رفتار مناسب با خانواده همسر حفظ حریم ها است، به این معنا که همه چیز را در همان جلسات اول بیان نکنید و به خودتان زمان و فرصت بیشتری بدهید.
حد و حدود ارتباط با خانواده همسر

از آنجایی که روابط اجتماعی و رفت و آمد های پس از ازدواج افزایش چشمگیری پیدا می کند، دانستن حد و حدود و حریم شخصی ارتباط با خانواده همسر خالی از لظف نیست. یکی از نکات موثر در رفتار مناسب با خانواده همسر دانستن حد و حدود ها است. در ادامه به برخی از نکات موثر در این زمینه اشاره خواهیم کرد:
دوری از غیبت و بدگویی

به هیچ وجه در هنگام ملاقات با خانواده همسر غیبت و بدگویی نکنید. این کار به ویژه در ابتدای جلسات آشنایی یک ذهنیت منفی از شما در ذهن آنان ایجاد می کند و از رفتار مناسب با خانواده همسر محسوب نمی شود. در واقع آنان ممکن است دیگر اعتماد لازم به شما را نداشته باشند.